Влада ОАЕ прогнозує завершення ери нафти та газу

Рішення ОАЕ вийти з ОПЕК готувалося три роки і ґрунтується на їхній думці, що світ наближається до «осені вуглеводневої ери», повідомляє агенція Reuters. Саме тому влада країни прийняла рішення про вихід з лав ОПЕК, яке готували протягом трьох попередніх років.
На думку місцевих експертів та чиновників, Організація країн-експортерів нафти, у якій ОАЕ перебували приблизно 60 років, нині лише стримує видобуток вуглеводнів. Але саме зараз нафту та газ потрібно викачувати з надр з найбільшим завзяттям, оскільки завтра вони нікому не будуть потрібні.
Офіційно Анвар Гаргаш, радник президента ОАЕ шейха Мохамеда бін Заїда Аль Нахайяна, заявив, що вихід країни з ОПЕК зумовлений головним чином тим, що квоти на видобуток ОПЕК утримують видобуток значно нижчим за потужність.
«Ми бачимо, що ми близькі до своєрідної осені вуглеводневої ери, – сказав він. – І як наслідок, якщо у вас є здатність виробляти та генерувати дохід і використовувати цей дохід для інших інвестицій, саме це вам і слід робити», – додав Гаргаш.
Виробнича потужність ОАЕ становить 4,85 мільйона барелів на день. Вони планують збільшити її до 5 мільйонів барелів на добу до 2027 року. Безпосередньо перед виходом з ОПЕК та ширшої групи ОПЕК+, до якої входять інші виробники нафти на чолі з Росією, її цільовий показник видобутку був ближчим до 3,5 мільйона барелів на добу.
Джерело
Раніше ми писали:
- ОАЕ на 50% завершили будівництво нового нафтогону в обхід Ормуза. Об’єднані Арабські Емірати вже збудували половину нового нафтогону в обхід Ормузької протоки, який має приблизно удвічі збільшити постачання сировини через вільний від блокування порт Фуджейра. Про це повідомляє агенція Reuters з посиланням на генерального директора державного нафтового гіганта ADNOC Султана Аль-Джабера.
- Bloomberg попереджає про виснаження світових запасів нафти. Світові запаси нафти скорочуються рекордними темпами через війну з Іраном, яка призвела до тривалої блокади Ормузької протоки. Аналітики Bloomberg попереджають, що зарезервовані у різних країнах запаси нафти вичерпуються значно швидше, ніж цього очікували.
- За 60 днів ЄС додатково витратив на імпорт палива 27 млрд євро. Європейський Союз знову замислюється над зменшенням імпорту нафти та газу та переходом на чисту енергію. У Стразбурзі з доповіддю на цю тему днями виступила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн. Серед іншого вона розповіла, що Об’єднана Європа лише за 60 днів конфлікту у Перській затоці додатково витратила на закупівлю з-за кордону сировини 27 мільярдів євро.


