Вантажовідправники закликають українську владу продовжити терміни служби залізничних вагонів

Українські вантажовідправники та місцеві підприємства закликали уряд скасувати чинні обмеження на використання вагонів, щоб уникнути масового дефіциту рухомого складу, повідомляє Railfreight.com. Галузеве видання посилається на лист Українського союзу промисловців і підприємців, надісланий особисто віце-прем'єр-міністру Олексію Кулебі. У ньому представники бізнесу наполягають на необхідності продовження термінів експлуатації рухомого складу на залізниці.
Серед іншого, УСПП просить скасувати наказ № 647, який передбачає поетапне списання вагонів за віком. Представники бізнесу вважають, що у нинішніх умовах, коли Україна потерпає від браку вагонів, було би доцільним визначати придатність рухомого складу за його фактичним технічним станом, а не на підставі таких формальних факторів, як рік випуску.
В іншому разі Україна може позбутися приблизно третини вагонного парку у найближчий час, попереджають в УСПП. Також у Федерації роботодавців транспорту заявили, що механічне списання вагонів за віком несе значні ризики.
Нині українська залізниця забезпечує понад 60 відсотків внутрішніх вантажних перевезень. За деякими прогнозами, через 5 років бракуватиме щонайменше 25 вагонів, що призведе до серйозної транспортної кризи в країні.
Раніше ми писали:
- ЄБРР надав «Укрзалізниці» грант на 54 млн євро. Український залізничний оператор отримав від Європейського банку реконструкції та розвитку грантові кошти у розмірі 54 млн євро. Як повідомили представники «Укрзалізниці», гроші використають для підвищення інклюзивності вокзалів, а також для закупівлі газопоршневих електростанцій та створення корпоративного університету УЗ.
- «Укрзалізниця» отримає локомотиви з Німеччини. Німецька компанії висловили готовність долучитися до оновлення локомотивного парку на українській залізниці. В основному, мова йде про передачу Україні вживаних локомотивів із великим залишковим ресурсом. Крім того, тривають перемовини про продаж та навіть спільне виробництва нових локомотивів.
- Українська залізниця пережила 5 тисяч ворожих атак. Від початку повномасштабного вторгнення РФ українська залізниця витримала вже приблизно п’ять тисяч ворожих атак. Про це нагадав голова правління «Укрзалізниці» Олександр Перцовський. За його словами, кількість ударів почала збільшуватися у 2026 році.


