У Німеччині зафіксували нові дефіцити, пов’язані з іранською кризою

У Німеччині зафіксували нові дефіцити, пов’язані з іранською кризою

Дані Німецької асоціації управління матеріальними ресурсами, закупівель та логістики (BME) показали, що на глобальному ринку з’являється дефіцит нових товарів, необхідних для розвитку автомобільної промисловості, електроніки, енергетики та інших галузей. Як і у випадку з нафтою та газом, нестачу пов’язують з іранською кризою та блокуванням Ормузької протоки. 

«Багато промислово розвинених країн страждають не лише від нестачі поставок сирої нафти та зрідженого природного газу. Зараз дефіцитом стають і важливі сировинні матеріали, такі як сірка, алюміній та гелій», – наголосив керуючий директор BME Ларс Клееберг.

За його словами, постійний дефіцит постачання викликає тривогу, особливо в хімічній, автомобільній, машинобудівній, електротехнічній та напівпровідниковій, а також фармацевтичній та медичній промисловості. Вже є повідомлення про початок скорочення виробництва, наприклад, в агрохімічній та автомобільній промисловості. 

Окрім іншого, багатьом компаніям доведеться перейти на довші, а отже, дорожчі торговельні маршрути. Результатом стануть вищі транспортні витрати та дедалі менша кількість контейнерних місткостей.

«Все це створює зростаючий тиск на глобальні ланцюги постачання», – підсумував Кліберг.

Раніше ми писали:

  • ОАЕ на 50% завершили будівництво нового нафтогону в обхід Ормуза. Об’єднані Арабські Емірати вже збудували половину нового нафтогону в обхід Ормузької протоки, який має приблизно удвічі збільшити постачання сировини через вільний від блокування порт Фуджейра. Про це повідомляє агенція Reuters з посиланням на генерального директора державного нафтового гіганта ADNOC Султана Аль-Джабера. 
     
  • Іранська криза призвела до зростання цін виробників до трирічного максимуму. Американське Бюро статистики праці зафіксувало зростання цін виробників до трирічного максимуму. Негативна тенденція спостерігається від самого початку воєнних дій США та Ізраїлю проти Ірану.  
     
  • Мексика скасовує майже всі митні тарифи на європейський імпорт. Після десятиліття перемовин Євросоюз та Мексика підписали днями нову торговельну угоду. Як повідомляє агенція dpa, цей документ радикально відходить від нинішньої глобальної тенденції на посилення митних бар’єрів. Адже передбачено скасування майже всіх тарифів на імпорт товарів з Європи до латиноамериканської країни, яка також отримує великі преференції на теренах ЄС.