США прагнуть перекрити «останню лазівку» для експорту напівпровідників до Китаю

США та Китай

Влада Сполучених Штатів намагаються зупинити швидкий рух китайців у галузі високих технологій, що дозволяє їм наздоганяти західні країни, повідомляє агенція dpa. Нині мова йде про лідерство у впровадженнях штучного інтелекту. Як повідомили в уряді США, вони «перекриють останню лазівку», за якою можна експортувати сучасні чіпи та мікросхеми до КНР. 

За словами американських чиновників, заборона буде стосуватися не лише компаній та розробників зі США, але й постачальників з третіх країн, які можуть займатися реекспортом. І будь-яка компанія, що має штаб-квартину або головний офіс у Китаї, жодних сучасних напівпровідникових виробів не отримає. 

Заяви урядовців підтвердили в агенції Сполучених Штатів з промислової безпеки. 

У гонці за розробку штучного інтелекту чіпи американської компанії Nvidia незамінні, пояснюють експерти. Тому у руках американців сьогодні є надзвичайно ефективний інструмент впливу на розвиток технологій у глобальному масштабі.

Нагадаємо, що недавно Nvidia намагалася повернути собі позиції на китайському ринку. Колись компанія генерувала там мільярди доходів, поки суперечки між Вашингтоном і Пекіном фактично не зупинили бізнес. За оцінками аналітиків Nvidia, ємність китайського ринку для галузі становить приблизно 50 млрд доларів. 

Раніше ми писали: 

  • Після електромобілів Китай зосередиться на масовому виробництві роботів зі штучним інтелектом. Китайська влада знайшла новий об’єкт для експансії на світовий ринок. Останній п’ятирічний план розвитку країни, прийнятий у березні ц.р., передбачає, що КНР зосередить усі свої дослідження та промислові потужності на масовому виготовленні роботів зі штучним інтелектом. Причому йдеться не стільки про промислову автоматику, скільки про людиноподібні автономні машини. 
     
  • Євросоюз майже на третину скоротив експорт до США. За даними статистики, у першому кварталі країни ЄС експортували до США на 30,4 відсотка менше товарів, ніж за аналогічний період минулого року. Тим не менш, США залишаються найважливішим експортним напрямком ЄС, оскільки на нього припадає 18,6% усього постачання товарів та послуг за кордони.
     
  • США погрожують зарубіжним постачальникам ліків 100% митами. Імпортні ліки адміністрація Трампа буде обкладати митом у розмірі 100 відсотків, навіть якщо компанія-постачальник давно працює на американському ринку і вся її продукція сертифікована. Альтернатива одна: потрібно протягом визначеного терміну, а саме – до кінця каденції нинішнього президента, запускати виробництва на території самих Сполучених Штатів.
     
  • ЄС працює над відновлення торговельної угоди зі США. Чиновники з керівних органів Європейського Союзу продовжують роботу над двома законодавчими пропозиціями для підписання оновленої торговельної угоди зі Сполученими Штатами. При цьому вони повинні передбачити також ефективний набір запобіжних заходів, щоб не допустити радикальних змін у правилах на майбутнє.