США ініціює перехід цивільного морського транспорту на атомну енергію

Адміністрація президента США Дональда Трампа оголосила про запуск офіційної ініціативи щодо розробки малих модульних реакторів (ММР) для комерційного судноплавства. Таким чином, Білий дім доручив Морській адміністрації дослідити питання спільно з представниками промисловості та розробниками нових технологій. Завдання – масштабно застосовувати атомну енергію на американському цивільному флоті.
Міністр транспорту Шон Даффі пояснив, що зараз вивчається питання про те, як зробити технологію SMR комерційно вигідною для торговельного судноплавства. За його словами, тут потрібно розглядати кілька аспектів, починаючи від проектування реакторів, створення нормативної бази та закінчуючи зниженням витрат на всіх етапах, створення відповідної портової інфраструктури тощо.
Загалом ініціатива спрямована на шість напрямків: використання потужної енергії, щоб дозволити суднам подорожувати далі та швидше; скорочення витрат на паливо за рахунок ядерного двигуна; зміцнення американських ланцюгів постачання та енергетичної незалежності; визначення масштабованих методів розгортання на всіх флотах; інтеграція виробництва SMR у верфі США з новими стандартами акредитації; встановлення систем відповідальності, страхування та інспекції, необхідних для безперешкодного доступу до портів до початку будівництва.
«Щоб успішно впровадити SMR, ми повинні розглядати це крізь призму системного переходу, а не просто як демонстрацію технологій», – сказав адміністратор MARAD Стівен Кармел. «Ми шукаємо критичні висновки щодо того, як уряд може допомогти зменшити системну невизначеність, узгодити регуляторні структури та створити ринкові умови, необхідні для того, щоб приватний капітал та оператори могли масштабувати ці новаторські технології», – додав він.
MARAD співпрацюватиме з Береговою охороною США, Комісією з ядерного регулювання та Міністерством енергетики над цією ініціативою, доповнюючи процес запиту інформації публічними семінарами, сесіями прослуховування та технічним обміном.
Раніше ми писали:
- Енергетична криза спонукає швидше відмовитися від нафти та газу. У Німеччини впливові екологічні групи закликають уряд та великі компанії країни швидше відмовлятися від використання традиційних видів викопного палива – газу та нафтопродуктів. На думку представників цих організацій, ситуація в Ормузькій протоці та дефіцит енергоносіїв у світі створюють чудові умови для того, аби без вагань перейти до використання відновлювальних джерел.
- США перенаправляють на розвиток морської інфраструктури 679 млн доларів, раніше призначених для вітрової енергетики. Міністр транспорту США Шон П. Даффі оголосив про відкликання або припинення фінансування у розмірі 679 мільйонів доларів, виділеного на 12 проектів морської вітрової енергетики по всій Америці.
- Дослідники порівняли особливості використання вантажних електромобілів у Європі та Північній Америці. Автотранспортні компанії легко підвищують свою ефективність, закуповуючи для своїх автопарків електричні вантажівки, стверджують автори дослідження, проведеного компанією Geotab. Вони також наголошують, що європейські перевізники зараз є світовими лідерами у цьому процесі, випереджаючи навіть своїх колег з Північної Америки.
- Maersk долучається до створення вантажного судна на ядерному двигуні. Компанія Maersk оголосила про свою участь у дослідженнях, які вже проводять спільними зусиллями Lloyd's Register (LR) та атомна компанія Core Power. Йдеться, у першу чергу, про доцільність встановлення ядерних реакторів на цивільні судна.


