Сполучені Штати розслідують дії китайських виробників контейнерів напередодні пандемії COVID

Компетентні федеральні органи Сполучених Штатів намагаються встановити, чи китайські гіганти з виробництва контейнерів навмисно скоротили випуск своєї продукції безпосередньо перед початком глобальної пандемії COVID-19, повідомляє CBS News. Якщо підозри слідчих підтвердяться, це може викликати у багатьох країнах серйозне занепокоєння домінуванням Китаю у критично важливих морських ланцюгах постачання.
Зокрема, CBS News, посилаючись на свої джерела, публікує інформацію про ймовірну змову кількох великих китайських компаній, за якою відбулося раптове скорочення виробництва морських контейнерів та їх постачання на світовий ринок. Отже, можна також припустити, що вони знали про пандемію ще до її початку.
Найбільші виробники з КНР з другій половині 2019 року, не зважаючи на стійкий попит, обмежували випуск контейнерів та скорочували час робочих змін на заводах, де вони виготовляються. Коли ж в результаті пандемічних обмежень, які одночасно запровадили на всіх ключових ринках збуту, виник дефіцит контейнерів, ціни на них почали стрімко зростати.
За даними CBS, очікується, що Міністерство юстиції СЩА незабаром розкриє обвинувальні акти, пов'язані з розслідуванням. Повідомляється, що кільком китайським керівникам було висунуто звинувачення, а ще одного було затримано у Франції до екстрадиції до Сполучених Штатів.
Нагадаємо, що Китай домінує у світовій галузі виробництва контейнерів та забезпечує зараз понад 90% світового постачання. Після початку пандемії середня вартість контейнерів збільшилася приблизно удвічі.
Раніше ми писали:
- За 60 днів ЄС додатково витратив на імпорт палива 27 млрд євро. Європейський Союз знову замислюється над зменшенням імпорту нафти та газу та переходом на чисту енергію. У Стразбурзі з доповіддю на цю тему днями виступила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн. Серед іншого вона розповіла, що Об’єднана Європа лише за 60 днів конфлікту у Перській затоці додатково витратила на закупівлю з-за кордону сировини 27 мільярдів євро.
- У Франції підрахували збитки від війни з Іраном. Війна Сполучених Штатів та Ізраїлю проти Ірану суттєво впливає на світовий енергетичний ринок та завдає великої матеріальної шкоди економіці Франції. Про це заявив французький міністр економіки Ролан Лескюр. Він стверджує, що вже на сьогодні Франція втратила від 4 до 6 мільярдів євро.
- Hapag-Lloyd зазнає багатомільйонних збитків. Найбільша німецька судноплавна компанія, що працює у сфері контейнерних перевезень, Hapag-Lloyd зазнала великих збитків з початку цього року. За словами експертів, основною причиною є блокування Ормузької протоки, яке спричинило скорочення обсягів морських перевезень.
- Біля Сомалі знову з’являються морські пірати. Ніби світові мало проблем з Ормузькою протокою! Тепер експерти ще попереджають про суттєве зростання небезпеки піратських нападів біля Африканського рогу. Там минулого тижня було захоплено два судна. Отже, сомалійські пірати повертаються…


