ОАЕ на 50% завершили будівництво нового нафтогону в обхід Ормуза

Нафтогін

Об’єднані Арабські Емірати вже збудували половину нового нафтогону в обхід Ормузької протоки, який має приблизно удвічі збільшити постачання сировини через вільний від блокування порт Фуджейра. Про це повідомляє агенція Reuters з посиланням на генерального директора державного нафтового гіганта ADNOC Султана Аль-Джабера.

За словами керівника підприємства, скоріш за все, новий трубопровід запустять уже в наступного році. Нагадаємо, що будівництво розпочали минулого року. Невідомо, чи швидко завершиться протистояння Ірану зі США та Ізраїлем і коли вдасться розблокувати Ормузьку протоку. Однак Аль-Джабер наполягає, що труби намагаються прокладати якомога швидше, щоб відновити постачання сирої нафти з ОАЕ на світовий ринок у більшому обсязі. 

«Зараз занадто велика частина світової енергії все ще проходить через кілька вузьких місць. Саме тому ОАЕ понад десять років тому ухвалили рішення інвестувати в інфраструктуру, яка обходить Ормузьку протоку», – сказав Аль-Джабер.

В Абу-Дабі вже функціонує нафтогін до порту Фуджейра з Хабшана. Він може перекачувати за добу до 1,8 млн барелів. Оскільки компетентні особи говорять про подвоєння, то новий маршрут матиме аналогічну пропускну спроможність. 

Раніше ми писали: