ОАЕ на 50% завершили будівництво нового нафтогону в обхід Ормуза

Об’єднані Арабські Емірати вже збудували половину нового нафтогону в обхід Ормузької протоки, який має приблизно удвічі збільшити постачання сировини через вільний від блокування порт Фуджейра. Про це повідомляє агенція Reuters з посиланням на генерального директора державного нафтового гіганта ADNOC Султана Аль-Джабера.
За словами керівника підприємства, скоріш за все, новий трубопровід запустять уже в наступного році. Нагадаємо, що будівництво розпочали минулого року. Невідомо, чи швидко завершиться протистояння Ірану зі США та Ізраїлем і коли вдасться розблокувати Ормузьку протоку. Однак Аль-Джабер наполягає, що труби намагаються прокладати якомога швидше, щоб відновити постачання сирої нафти з ОАЕ на світовий ринок у більшому обсязі.
«Зараз занадто велика частина світової енергії все ще проходить через кілька вузьких місць. Саме тому ОАЕ понад десять років тому ухвалили рішення інвестувати в інфраструктуру, яка обходить Ормузьку протоку», – сказав Аль-Джабер.
В Абу-Дабі вже функціонує нафтогін до порту Фуджейра з Хабшана. Він може перекачувати за добу до 1,8 млн барелів. Оскільки компетентні особи говорять про подвоєння, то новий маршрут матиме аналогічну пропускну спроможність.
Раніше ми писали:
- Іранська криза призвела до зростання цін виробників до трирічного максимуму. Американське Бюро статистики праці зафіксувало зростання цін виробників до трирічного максимуму. Негативна тенденція спостерігається від самого початку воєнних дій США та Ізраїлю проти Ірану.
- З країн Перської затоки до ЄС збудують нові залізниці. Туреччина, Сирія, Йорданія та Саудівська Аравія планують побудувати залізничні лінії до Європейського Союзу, щоб прибрати критичну важливість Перської затоки, Ормузької протоки та Червоного моря для ланцюгів постачання регіону.
- Євросоюз придивляється до постачальників канадського СПГ. Європейські покупці, включаючи німецьку компанію Uniper, вивчають можливість закупівлі зрідженого природного газу з тихоокеанського узбережжя Канади, повідомляє агенція Reuters. Якщо відповідні угоди будуть підписані, паливо буде надходити через Панамський канал.


