Молдова почне будувати євроколію до Кишинева

Молдова почне будувати євроколію до Кишинева

Наступного року у Молдові планують розпочати будівництво залізничної євроколії (1435) від кордону з Румунією до своєї столиці – Кишинева. Залізниця протягнеться від прикордонної вузлової станції Унгени. 

Запуск цієї лінії також буде корисний для України, відзначають експерти. У такому разі легше буде дотягнути європейську залізницю до Одеси, оскільки відстань від Кишинева відносно невелика. 

Як розповів прем’єр-міністр Молдови Володимир Боля, нову ділянку залізниці планують одразу електрифікувати. Однак поки що фахівці закінчують техніко-економічне обґрунтування проекту. Водночас ЗМІ повідомляють, що молдовською євро колією потяги зможуть їздити зі швидкістю 140-160 км/год. 

Зазначимо, що залізниця Молдови не електрифікована: такою її збудували за радянських часів. Зараз в уряді країни вважають, що не можна більше покладатися на тепловозну тягу, оскільки ціни та постачання викопного палива стали нестабільними. 

За інформацією з відкритих джерел, вартість будівництва нової залізниці становитиме 340-350 млн євро.

Раніше ми писали: