Кіберзлочинці почали погрожувати фізичним насильством

Кібератаки

Останнім часом хакери дедалі більше вдаються до погроз фізичною розправою, пише автор статті, опублікованої на сайті ВВС. Кіберзлочинність більше не можна вважать чимось таким, що стосується лише технічної та фінансової небезпеки, стверджує він та наводить як приклад шантаж проти працівника американської охоронної фірми, який вів перемовини стосовно викупу від імені урядової організації, що постраждала від кібератаки. Зловмисники надсилали йому попередження про фізичне насильство, якщо він не стане більш поступливим та не погодиться на всі їх вимоги.  

Офіційна статистика говорить про те, що кількість кібератак стрімко зростає у цілому світі. Тільки у США протягом минулого року зафіксовано 1 008 597 інцидентів, тоді як у 2015 році їх будо лише 288 012. У таких умовах хакери стають дедалі менш перебірливими у засобах і часто вдаються до таких же дій, як звичайні грабіжники. 

Ось ще один промовистий факт. Збитки американських компаній від кібератак у 2025 році досягли 20,8 млрд доларів, у 2024-му – 16,6 млрд доларів. Нові максимуми зафіксовані також у Великій Британії та інших країнах. 

Зазвичай хакери намагаються зайти у комп’ютерну систему компанії, викрасти важливі дані або взяти під контроль бізнес, після чого вимагають викуп за розблокування. Але фахівці, що намагаються протистояти їм, також мають успіхи. Злочинці ж, щоб досягти своєї мети або скоротити час перемовин, використовують методи звичайного кримінального світу. Коли не можна налякати цілу компанію чи державну установу, то пробують впливати на окремих працівників. Згідно з щорічними даними ФБР, кількість таких фізичних погроз у США зросла більш ніж удвічі минулого року.

Окреме дослідження Semperis показало, що у 40% глобальних атак програм-вимагачів у 2025 році злочинці погрожували фізичною розправою співробітникам, які відмовилися сплатити викуп.

Вважається, що це явище ще більш поширене у США, де компанії стикалися з фізичними загрозами у 46% випадків.

Раніше ми писали: