Казахстан витратить 10 млрд доларів на розвиток залізниці до Європи

Казахстан розвиває залізницю до Європи

Казахстан планує виділити приблизно 10 мільярдів доларів на розширення своєї залізничної інфраструктури, яка є частиною Середнього коридору Нового Шовкового шляху, що оминає територію РФ. Освоєння інвестицій заплановане до 2030 року. 

За словами представників країни, вони очікують, що зросте попит на транзит між Китаєм та Європою, оскільки на ключових морських маршрутах надалі лише зростатиме кількість серйозних проблем. 

«Ситуація навколо Ормузької протоки та ескалація на Близькому Сході призводять до збільшення обсягів вантажних перевезень», – заявив керівник КТЗ Талгат Алдибергенов.

Загалом Середній коридор – це 4,25 тис. км залізниці, що проходить через Казахстан, Азербайджан, Грузію та Туреччину. Як зазначає британський інвестиційний дім Abrdn, після вторгнення Росії в Україну у 2022 році багато вантажовідправників почали уникати північного маршруту через Росію, а обсяги альтернативним маршрутом зросли удесятеро. У першому кварталі цього року маршрутом пройшло приблизно 173 потяги, кожен з яких перевозив 55 контейнерів.

KTZ припускає, що цього року буде вже 600 потягів, і їх кількість може зрости ще на 67 відсотків у 2027 році.

Раніше ми писали: