Іранська криза призвела до зростання цін виробників до трирічного максимуму

Американське Бюро статистики праці зафіксувало зростання цін виробників до трирічного максимуму. Негативна тенденція спостерігається від самого початку воєнних дій США та Ізраїлю проти Ірану.
За даними бюро, після блокування Ормузької протоки, виникнення дефіциту та подорожчання нафти лише протягом квітня транспортні та складські витрати зросли на 5%, а самі енергоносії подорожчали на 7,8%. Як наслідок, оптові ціни виробників піднялися на 1,4% вище прогнозованих минулого місяця та на 6% у річному обчисленні.
Індекс цін виробників, який вимірює, скільки компанії платять за товари та послуги, продемонстрував найбільше 12-місячне зростання з грудня 2022 року, стверджують аналітики.
«Стрімке зростання цін насправді є першим свідченням того, що вищі ціни на паливо вплинули на інші сектори економіки», – пояснив Скотт Гельфштейн, керівник відділу інвестиційної стратегії Global X ETFs. «Питання полягає в тому, який тиск може витримати економіка, як споживачі, так і бізнес, перш ніж відбудеться реальне знищення попиту», – додав він.
«Навіть якщо зусилля щодо врегулювання бойових дій та відновлення Ормузької протоки увінчаються успіхом відносно швидко, ймовірно, знадобиться деякий час для відновлення інфраструктури та поповнення запасів», – заявила Сьюзен Коллінз, президент Федерального резервного банку Бостона.
Також минулого місяця індекс споживчих цін у 12-місячному вимірі зріс до трирічного максимуму – 3,8%. Це теж вважають результатом подорожчання енергоносіїв.
Раніше ми писали:
- Сполучені Штати розслідують дії китайських виробників контейнерів напередодні пандемії COVID. Компетентні федеральні органи Сполучених Штатів намагаються встановити, чи китайські гіганти з виробництва контейнерів навмисно скоротили випуск своєї продукції безпосередньо перед початком глобальної пандемії COVID-19, повідомляє CBS News. Якщо підозри слідчих підтвердяться, це може викликати у багатьох країнах серйозне занепокоєння домінуванням Китаю у критично важливих морських ланцюгах постачання.
- США ініціює перехід цивільного морського транспорту на атомну енергію. Адміністрація президента США Дональда Трампа оголосила про запуск офіційної ініціативи щодо розробки малих модульних реакторів (ММР) для комерційного судноплавства. Таким чином, Білий дім доручив Морській адміністрації дослідити питання спільно з представниками промисловості та розробниками нових технологій.
- Дослідники порівняли особливості використання вантажних електромобілів у Європі та Північній Америці. Автотранспортні компанії легко підвищують свою ефективність, закуповуючи для своїх автопарків електричні вантажівки, стверджують автори дослідження, проведеного компанією Geotab. Вони також наголошують, що європейські перевізники зараз є світовими лідерами у цьому процесі, випереджаючи навіть своїх колег з Північної Америки.


