Іранська криза призвела до зростання цін виробників до трирічного максимуму

Іранська криза

Американське Бюро статистики праці зафіксувало зростання цін виробників до трирічного максимуму. Негативна тенденція спостерігається від самого початку воєнних дій США та Ізраїлю проти Ірану.
 
За даними бюро, після блокування Ормузької протоки, виникнення дефіциту та подорожчання нафти лише протягом квітня транспортні та складські витрати зросли на 5%, а самі енергоносії подорожчали на 7,8%. Як наслідок, оптові ціни виробників піднялися на 1,4% вище прогнозованих минулого місяця та на 6% у річному обчисленні.

Індекс цін виробників, який вимірює, скільки компанії платять за товари та послуги, продемонстрував найбільше 12-місячне зростання з грудня 2022 року, стверджують аналітики. 

«Стрімке зростання цін насправді є першим свідченням того, що вищі ціни на паливо вплинули на інші сектори економіки», – пояснив Скотт Гельфштейн, керівник відділу інвестиційної стратегії Global X ETFs. «Питання полягає в тому, який тиск може витримати економіка, як споживачі, так і бізнес, перш ніж відбудеться реальне знищення попиту», – додав він.

«Навіть якщо зусилля щодо врегулювання бойових дій та відновлення Ормузької протоки увінчаються успіхом відносно швидко, ймовірно, знадобиться деякий час для відновлення інфраструктури та поповнення запасів», – заявила Сьюзен Коллінз, президент Федерального резервного банку Бостона.

Також минулого місяця індекс споживчих цін у 12-місячному вимірі зріс до трирічного максимуму – 3,8%. Це теж вважають результатом подорожчання енергоносіїв. 

Раніше ми писали: