Економіка США починає уповільнюватися через високі митні тарифи

Десять найбільших портів США зафіксували падіння обсягу вхідних контейнерів на 7,9% у червні, повідомляється в останньому звіті Container Volume Observer. У травні падіння становило 6,6%.
Опублікований днями аналітичний документ підкреслює, що ці значні спади є різким відхиленням від квітневого зростання на 9,6%. До того ж у червні також зменшився осяг вихідних контейнерів на 5,0% у річному вимірі.
Як повідомляє агенція McCown, обсяг вхідних транзакцій знизився на 1,8% у другому кварталі 2025 року, що різко контрастує зі зростанням на 9,6% у першому кварталі та продовжує тенденцію до зниження після зростання на 12,5% у четвертому кварталі 2024 року та 17,6% у третьому кварталі 2024 року. За словами експертів, в американській економіці не було настільки різкого розвороту від активного зростання до стрімкого падіння одного з найважливіших показників уже протягом останніх шести десятиліть.
Насправді це може означати, що уся економіка Сполучених Штатів починає уповільнюватися, наголошують фахівці. Навіть під час пандемії коронавірусу не відбувалося настільки різких перепадів в обсягах експортно-імпортних операцій. Але, якщо тоді проблеми стали наслідком об’єктивної ситуації, що склалася у цілому світі, то тепер причиною негараздів стали суто суб’єктивні причини – запровадження високих митних тарифів за особистою волею новообраного президента країни.
Раніше ми писали:
- Американські мита коштували компанії Stellantis понад 300 млн євро. Представники компанії Stellantis, що є власником автомобільних брендів Vauxhall, Jeep, Fiat тощо, стверджують, що запроваджені адміністрацією Донаьда Трампа митні тарифи коштували підприємству вже понад 300 млн євро або 349,2 мільйона доларів США. Це результат підвищення мита на імпорт автомобілів до США до 25%.
- Світовий банк прогнозує найгірший період для економіки з 1960-х років. Представники Світового банку озвучили черговий прогноз стосовно перспектив глобальної економіки. Згідно з ним, ми вступаємо у найгірше десятиліття з 1960-х років. При цьому експерти вважають, що найбільш негативний вплив буде від тарифної стратегії Дональда Трампа.
- Набула чинності угода про митні тарифи між США та Великою Британією. Сполучені Штати та Велика Британія підписали угоду про зменшення митних тарифів, яка вже набула чинності. Даний документ дозволить британським виробникам продавати на американському ринку до 100 тисяч автомобілів на рік, сплачуючи ввізне мито лише у розміні 10%.
- ЄС погрожує запровадити високі мита на літаки Boeing. У Брюсселі пообіцяли «запровадити відповідні тарифи на американські товари», якщо президент США не відступить від своєї ідеї збирати високі мита з імпорту європейської продукції. Зокрема, ЄС погрожує запровадити нові тарифи на постачання літаків Boeing та запчастин для них.


